tworzenie stron

Program do tworzenia stron internetowych

W jakim programie tworzyć strony internetowe?

Mając już przynajmniej minimalną wiedzę o tym, jak to robić, powinniśmy zaopatrzyć się w oprogramowanie, które umożliwi nam komfortową pracę. Proste i dorywcze czynności można wykonywać w dowolnym programie, jeśli jednak mamy w planach realizację rozbudowanego i wielowątkowego projektu- lepiej od razu robić to w narzędziu, które jest do takich celów dedykowane. Wobec tego, jaki program do tworzenia stron internetowych wybrać?

Oprogramowanie, które pozwala pracować w chmurze

Takie oprogramowanie obecnie dostarcza programistom Saas- gigant na rynku różnego rodzaju programów dla specjalistów z różnych dziedzin. Cechą charakterystyczną tego oprogramowania jest to, że działa ono na przeglądarce, nie ma więc żadnych dodatkowych problemów, jakie byłby związane z niedostatecznymi wymaganiami sprzętowymi czy innymi kwestiami, jakie bezpośrednio odnoszą się do sprzętu. Obecnie rozwiązanie to zostało jeszcze bardziej dopracowane, gdyż nie tylko pozwala na wydajne pisanie kodu oraz jego optymalizację, ale też na tworzenie go w sposób graficzny. Kolejnym uproszczeniem jest to, że programista może pracować z dowolnego miejsca i urządzenia, gdzie ma dostęp do sieci- oprogramowanie bowiem, które działa na przeglądarce, daje też możliwość pracy w chmurze. O ile pierwsze prototypy Saas w tej dziedzinie nie były wolne od błędów, obecnie zostały znacznie lepiej dopracowane na wielu płaszczyznach, co pozwala na naprawdę komfortową pracę.

WebStorm dla programistów różnych specjalności

Jest to prosty edytor, który jednocześnie zapewnia naprawdę wysoki komfort pracy- także ze względu na swoją wysoką wydajność. Jest to narzędzie, z którego najczęściej korzystają programiści specjalizujący się w Angular JS, ale edytor stwarza możliwość pracy także programistom HTML-a oraz CSS-a, a także i tym od samego Java Script. Przejrzysty interfejs to ogromna zaleta programu, ale też możliwość podglądania efektów swojej pracy w trybie live praktycznie na bieżąco. Narzędzie to zostało stworzone, aby podnosić efektywność pracy oraz jej szybkość, a także ułatwić jak najszybsze wykrywanie ewentualnych błędów w kodzie.

Darmowe edytory dla osób nie będących programistami

Z takich edytorów mogą skorzystać osoby, które nie umieją pisać kodu, ale przynajmniej minimalnie orientują się w tym, na czym może polegać tworzenie stron. Zazwyczaj, takie edytory pozwalają tworzyć stronę wraz z jej szatą graficzną w wizualnych edytorach. Korzystając z takiego oprogramowania pamiętajmy jednak o tym, że nie jest to nasz własny kod, który znamy i którym dysponujemy- w jakiś sposób korzystamy z czyjegoś dorobku i za pewne w jakiś sposób będziemy musieli za to zapłacić. Jest to jednak szybki sposób na to, aby samemu poradzić sobie ze stworzeniem strony bez konieczności zatrudniania do tego celu żadnej firmy. Taka opcja sprawdzi się w przypadku, kiedy potrzebujemy strony prostej, bez dodatkowych funkcjonalności, która raczej ma być wizytówką firmy niż rozbudowaną i wielowątkową aplikacją.