komputer media społecznościowe

Jaka firma ma szansę zaistnieć w mediach społecznościowych?

Kampanie marketingowe w mediach społecznościowych są popularną formą promocji, a jednak niektóre firmy obawiają się, że mogą one mieć niską skuteczność i nie być odpowiednie dla ich biznesu. Tymczasem, reklama w ramach Facebooka, Instagrama czy jakiegokolwiek innego portalu społecznościowego jest tak naprawdę dla wszystkich. Jeśli tylko będzie prowadzona w pełni profesjonalny sposób- może przynieść wiele korzyści- także i tych finansowych- wielu firmom. A więc zarówno sklep internetowy, kosmetyczka czy fryzjer, a noże nawet i ekipa budowlana- każdy z tych przedsiębiorców może zainteresować się właśnie taką formą reklamy.

Poprzez media społecznościowe możemy nawiązać kontakt z odbiorcami

Kampania w mediach społecznościowych, a nawet samo prowadzenie fanpage na fb to okazja do tego, aby wejść w dialog z naszymi klientami. Możemy tutaj rozpocząć dyskusję na temat oferowanych usług, tworzyć ciekawe akcje promocyjne, a także możemy w świadomy sposób kreować wizerunek swojego przedsiębiorstwa. Wydaje się więc, że takie kampanie to ogrom możliwości, bardzo często jednak jednocześnie oznaczają one również ogrom pracy, zaangażowania i pewnej systematyczności w tym, co robimy. A ponieważ nie każdy przedsiębiorca ma czas, wiedzę i możliwości, aby taką kampanię prowadzić z takim zaangażowaniem- zadanie to zleca się doświadczonej agencji, która działa w social media. Warto zauważyć, że kampanie prowadzone przez agencje zawsze są bardzo skonkretyzowane- wiemy więc za co płacimy i jakie stawiamy sobie cele.

Jeśli potrzebujesz pomocy w prowadzeniu profilu na fb odwiedź stronę: https://brandbay.pl/prowadzenie-fanpage-na-facebooku

Kampania to nie tylko zakładanie fanpage

Oczywiście, aby w ogóle zacząć działać na takim portalu jak Facebook– trzeba zacząć od tego, aby założyć tutaj konto typu fanpage. Niektórym jednak wydaje się, że na tym kończy się „obecność w mediach społecznościowych”, czyli na utworzeniu konta, dodaniu paru podstawowych informacji czy zdjęć, które będą opisywały działalność firmy. Tymczasem, profesjonalna kampania to regularne generowanie nowych treści, które swoją formą będą dostosowane do konkretnej grupy odbiorców. Dzięki temu cały czas będą oni mogli pamiętać o tym, że taka firma jak nasza istnieje i prężnie się rozwija. O ile ciekawa treść jest ważna, z czasem trzeba też myśleć o tym, jak przyciągnąć uwagę użytkowników i jak uatrakcyjnić wpisy- na przykład poprzez dobrej jakości zdjęcia lub samodzielnie przygotowywane grafiki.

Jaki cel tak naprawdę chcemy osiągnąć? Warto jasno go sobie postawić

Dlatego też to, jak szeroko zakrojona ma być kampania w dużej mierze zależy od tego, co chcemy poprzez nią osiągnąć. Niektórych absolutnie satysfakcjonuje samo utworzenie strony- wizytówki z podstawowymi danymi kontaktowymi. Inni natomiast będą widzieli ogromny potencjał w tym, aby regularnie kontaktować się z odbiorcami, brać pod uwagę ich zdanie i wchodzić z nimi w dialog. Celem może być zwiększenie zasięgu lub też zwiększenie obrotów firmy poprzez większy ruch realnych użytkowników na stronie, którzy będą przychodzili właśnie z mediów społecznościowych.