zwiększanie ruchu na stronie

Jak zwiększyć ruch na blogu?

Chcesz, aby Twój blog był popularny? Zacznij działać!

Pisanie bloga dla wielu osób jest życiową pasją. Często są to osoby, które są mocno zaangażowane w jakąś tematykę i chcą dzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi. O ile jednak pisanie bloga jest dużą przyjemnością, o tyle wielu blogerów jednak chciałoby mieć jakąś widownię i chciałoby, aby użytkownicy czytali zamieszczane na blogu treści, a nawet je komentowali. Wówczas pojawia się pytanie o to, jak zwiększyć ruch na blogu, aby mógł on systematycznie się rozwijać. Jest wiele możliwych strategii działania. Jedni wolą zdobywać popularność powoli, krok po kroku, inni lubią, jak zdobywa się ona sama. Obie strategie warto przetestować, aby przekonać się o ich skuteczności.

Reklama poprzez kampanie prowadzone w sieci

Bloga można tak naprawdę reklamować w taki sam sposób jak każdą inną stronę internetową- żeby jednak nie marnować pieniędzy dobrze jest, aby był on na naszej własnej, wykupionej i zarejestrowanej na nas domenie. Promując bloga na subdomenie przy okazji promujemy właściciela portalu, który nam udostępnia możliwość blogowania, co jest bez sensu. Mając więc swojego bloga na własnym hostingu pod swoim własnym url-em, możemy zgłosić się do agencji reklamowej z prośbą o wycenę pozycjonowania lub też kampanii Linków Sponsorowanych w Google Ads. Pamiętajmy jednak, że rezultaty takiej kampanii będą trochę inne niż w przypadku firm, które od razu coś sprzedają za pośrednictwem strony. Takie kampanie będą się wiązały z regularnymi płatnościami, a blog może w bezpośredni sposób nie zarabiać od razu dzięki wzrostowi unikalnych użytkowników. Taka reklama jest więc kosztem samym w sobie, który od razu może się nam nie zwrócić.

A jak zrobić to naturalnie i na piechotę?

Najbardziej naturalnym procesem zdobywania popularności jest zdobywanie jej… na piechotę. Oznacza to zamieszczanie wpisów w mediach społecznościowych, a także na innych blogach i stronach po to, aby użytkownicy zechcieli nas odwiedzić i być może zostać na dłużej. Można to robić także poprzez regularne komentowanie u innych blogerów, udzielanie się w dyskusjach i poprzez zamieszczanie naprawdę wartościowych treści- zarówno na blogu jak i we wpisach, jakie dodajemy na innych stronach. Zajęcie to wymaga zaangażowania, a także stawiania na jakość. Często jednak przychodzi z łatwością tym osobom, które faktycznie interesują się danym tematem i wprost cieszą się, że poprzez odwiedziny u innych osób mogą poszerzać swoją wiedzę o treści tam zamieszczane.

Aby faktycznie widzieć, czy nasze działania dają pożądane rezultaty- postarajmy się je w jakiś sposób monitorować i mierzyć, chociażby poprzez najprostsze z darmowych narzędzi- Google Analytics. Będziemy mogli zobaczyć, czy nasza widownia się powiększa, a także dowiemy się czegoś więcej o samych użytkownikach, którzy nas odwiedzają. Monitorowanie postępów związanych z naszą pracą pozwoli nam podtrzymywać stałą motywację do pracy i do jeszcze większej aktywności w ramach różnego rodzaju społeczności internetowych.