Agencja programistów jako spółka akcyjna w Hiszpanii

Rozwój technologii informacyjnych pozwala na prowadzenie wielu ciekawych biznesów nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Dlatego wielu specjalistów decyduje się na wyjazd, tym bardziej, że są oni zachęceni możliwością zarabiania w euro.

Agencja programistów to świetny pomysł na biznes w większości krajów Europy, taka firma ma też duże szanse powodzenia w Hiszpanii. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że rejestracja jakiegokolwiek podmiotu w innym kraju niż Polska może być skomplikowane i będzie od nas wymagało dużego zaangażowania.

Każdy kraj posiada bowiem swoje odrębne przepisy, inne prawo podatkowe, a nawet inne rodzaje dostępnych podmiotów, jakie można zarejestrować. Czując się lekko zagubionym można zawsze zwrócić się do specjalistów, którzy udzielają także wskazówek biznesowych. Takim biurem księgowym w Hiszpanii jest chociażby Gestoria Ramon Santafe S.L.P. Jeśli nosimy się z myślą, aby naszą firmę założyć w minimum 3 osoby, możemy rozważyć rejestrację spółki akcyjnej.

 

Jakimi zasadami rządzi się ten rodzaj spółki?

 

Oprócz tego, że musi to być podmiot oparty o minimum trzech akcjonariuszy, trzeba też wiedzieć o tym, że każdy ze wspólników musi wnieść do spółki minimum 25% minimalnego kapitału, jaki jest niezbędny do jej założenia, a który jest obecnie ustalony na kwotę 60102 euro, co stanowi naprawdę sporą kwotę. Z tego względu spółką akcyjną są bardzo często zainteresowani ci, którzy chcą docelowo prowadzić średnie lub duże przedsiębiorstwa na hiszpańskim rynku. Taka forma działalności musi też odprowadzać specjalny podatek od spółek.

Co istotne, jest to taki rodzaj działalności, gdzie akcjonariusze odpowiadają za losy spółki jedynie do wysokości jej kapitału. Nie można więc pociągać ich do odpowiedzialności z ich prywatnych, odrębnych majątków. Spółka akcyjna może sprzedawać obligacje, może zostać też wprowadzona na giełdę. Bardzo często rejestrowane firmy są spółkami akcyjnymi właśnie z tego względu- aby mogły wejść później na giełdę.